ADWOKAT PIOTR FOJTIK Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa). Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się

Rakowicka 10b/9, 31-511Kraków

Pon - Pt (9:00 - 17:00) Sobota ZAMKNIĘTE

Zadzwoń: + 48 500 838 828

Zobacz nas

Zawsze Cię wesprzemy, możesz skontaktować się z nami

Tarcza Finansowa PFR 2.0 od stycznia 2021 roku – najważniejsze informacje

  • Home
  • Aktualności
  • Tarcza Finansowa PFR 2.0 od stycznia 2021 roku – najważniejsze informacje
tarcza finansowa pfr 2.0 od stycznia 2021

Czas pandemii Covid-19 jest skomplikowany dla przedsiębiorców. Ludzie biznesu potrzebują wsparcia, zasługują na informacje oraz dodatkowe pieniądze. Pandemia zaskoczyła wszystkich, a niektóre branże poszkodowała szczególnie (hotelarstwo, gastronomia i sektor fitness). Czy Tarcza Finansowa PFR 2.0 będzie odpowiednią pomocą?

Czas pandemii jest trudny dla przedsiębiorców

Rząd pośpieszył przedsiębiorcom z pomocą, starając się ich wspomóc finansowo między innymi po to, aby obyło się bez cięć w kadrach. Nowa tarcza nie jest już jednak przeznaczona dla osób samozatrudnionych, lecz dla firm posługujących się jednym z 38 kodów PKD – ich szczegółowy wykaz można znaleźć na stronie internetowej PFR.

Przedsiębiorcy mogą wnioskować o wsparcie od stycznia 2021. Jednak tarcza musi zyskać akceptację Komisji Europejskiej, aby weszła w życie. Firmy będą miały okazję składać wnioski o pomoc finansową w pierwszych dwóch miesiącach nowego roku. Duże firmy dostaną opcję aplikowania od stycznia do marca. 

Zasady przyznawania pieniędzy z PFR

Obrót lub suma bilansowa mikrofirm i małych firm nie mogą przekroczyć 2 mln euro za 2019 rok. Subwencja uzależniona jest od liczby zatrudnianych przez firmę pracowników oraz spadku obrotów w danym okresie. Jeśli firma w 2020 roku osiągnęła obroty o 30% niższe od tych z 2019 roku, a spadek wywołany został przez pandemię, to otrzyma środki bezzwrotnie. Jednak musi utrzymać zatrudnienie i nie może zrezygnować z działalności przez cały rok. W przeciwnym razie będzie zobligowana do zwrotu pieniędzy. 

Mikrofirmy potrzebują finansowania

Czy tarcza naprawdę pomoże? Zdecydowanie tak – bez niej przedsiębiorcy mieliby kłopoty z utrzymaniem płynności finansowej i szybciej musieliby likwidować działalność. Bezrobocie będzie rosło, pracy będzie coraz mniej, dlatego też konieczne jest utrzymanie firm za wszelką cenę. Trzeba pamiętać, że nawet mikrofirmy zatrudniają do 9 pracowników, a takich przedsiębiorstw w Polsce są tysiące. Tarcza Finansowa PFR 2.0 powinna chociaż zminimalizować straty. 

Piotr Fojtik - kancelaria prawna

Piotr Fojtik - kancelaria prawna

Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa).

Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się
Udostępnij :

Skomentuj

WP Feedback

Dive straight into the feedback!
Login below and you can start commenting using your own user instantly