ADWOKAT PIOTR FOJTIK Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa). Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się

Rakowicka 10b/9, 31-511Kraków

Pon - Pt (9:00 - 17:00) Sobota ZAMKNIĘTE

Zadzwoń: + 48 500 838 828

Zobacz nas

Zawsze Cię wesprzemy, możesz skontaktować się z nami

Adwokat podział majątku Kraków

  • Home
  • Adwokat podział majątku Kraków
Adwokat Kraków

Podział majątku

Prawo rodzinne to dział prawa cywilnego, regulujący przede wszystkim:

Adwokaci krakowskiej Kancelarii Prawnej Fojtik, mają bogate doświadczenie z zakresu prawa rodzinnego. Jedną z naszych specjalizacji są sprawy majątkowe, związane z podziałem majątku, obsługiwane w Krakowie oraz na terenie całej Polski.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami, w jaki sposób adwokat może pomóc Państwu w podziale majątku.

podział majątku adwokat kraków
podział majątku kraków adwokat
kraków podział majątku adwokat

Adwokat Kraków

Podział majątku

Nasi adwokaci pomagają w sprawach o podział majątku. Zapraszamy do kontaktu i służymy swoją doświadczeniem oraz wiedzą!

Sprawy o podział majątku w Krakowie

Gdy para decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego i nie zawiera tzw. intercyzy to z chwilą zawarcia powstaje ustawowa wspólność majątkowa. Oznacza to współwłasność dóbr majątkowych, które para nabyła z biegiem trwania małżeństwa.

Przeciwieństwem współwłasności małżeńskiej (bezudziałowej), jest rozdzielność majątkowa zwana powszechnie intercyzą, która podpisywana jest przed zawarciem małżeństwa.

Umowa majątkowa małżeństwa określająca rozdzielność majątkową między małżonkami, może określać inne zasady operowania majątkiem.

Intercyza może dotyczyć:

Rodzaje majątku w małżeństwie

Osoby będące w związku małżeńskim mogą dysponować różnymi rodzajami majątku.

Majątek wspólny – to wszystkie elementy majątku nabyte w momencie trwania małżeńskiej wspólności majątkowej, które nie podlegają majątkowi osobistemu (zasada surogacji). Tutaj, w przypadku rozwodu należy przeprowadzić podział majątku.

Majątek osobisty z kolei to taki, który każdy z małżonków posiada niezależnie od małżeństwa. Są to każde elementy majątku będące własnością tylko jednego małżonka.
Mogą być to na przykład elementy majątku nabyte przed zawarciem związku małżeńskiego, przedmioty użytku osobistego lub uzyskane do majątku osobistego z darowizny, spadku, prawa niezbywalne.

Podział majątku

Podział majątku możliwy jest w momencie zakończenia trwania związku małżeńskiego i może zostać dokonany na dwa sposoby. Doświadczony adwokat jest w stanie pomóc przy dokonaniu właściwego wyboru.

Pierwszym z nich jest umowny podział majątku, który dokonywany jest na podstawie umowy zawartej pomiędzy małżonkami. Jest to najszybszy sposób, stosowany w momencie, gdy małżonkowie są zgodni w sprawie podziału. Z kolei drugim sposobem, jest sądowy podział majątku, zakładający objęcie wszystkich elementów wspólnego majątku. Małżonkowie w tym wypadku określają jego wielkość oraz możliwe sposoby jego podziału.

Co ważne — majątek nie musi być dzielony między małżonkami na pół! Wszystko zależy od tego, czy któryś z małżonków przyczynił się w większym stopniu do jego powstania oraz, czy będzie w stanie to udowodnić.

Profesjonalny adwokat zajmujący się powierzonymi sprawami dotyczącymi podziału majątku, charakteryzuje się wysoką skutecznością w realizacji określonych strategii.

Jeśli szukasz adwokata z bogatym doświadczeniem w temacie prawa rodzinnego, który doradzi i poprowadzi Cię przez podział majątku w Krakowie nie czekaj i skontaktuj się z nami! Kancelaria Prawna Fojtik jest do Twojej dyspozycji. Kancelaria posiada siedzibę w Krakowie, ale pomagamy Klientom z całej Polski!

Zapraszamy do kontaktu!

Potrzebujesz pomocy! Zadzwoń teraz +48 500 838 828

Profesjonalne porady prawne online z różnych dziedzin prawa. Uzyskaj pomoc prawną bez wychodzenia z domu. Napisz do Nas! Bez Wychodzenia z Domu. Szybka Wycena Zapytania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak pomagamy klientom?
WP Feedback

Dive straight into the feedback!
Login below and you can start commenting using your own user instantly