ADWOKAT PIOTR FOJTIK Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa). Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się

Rakowicka 10b/9, 31-511Kraków

Pon - Pt (9:00 - 17:00) Sobota ZAMKNIĘTE

Zadzwoń: + 48 500 838 828

Zobacz nas

Zawsze Cię wesprzemy, możesz skontaktować się z nami

Adwokat podział majątku Kraków

  • Home
  • Adwokat podział majątku Kraków
Adwokat Kraków

Podział majątku

Adwokaci krakowskiej Kancelarii Prawnej Fojtik, mają bogate doświadczenie z zakresu prawa rodzinnego.

Prawo rodzinne to dział, regulujący:

Jedną z naszych specjalizacji są sprawy majątkowe. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami, w jaki sposób adwokat może pomóc Państwu w podziale majątku.

podział majątku adwokat kraków
podział majątku kraków adwokat
kraków podział majątku adwokat

Adwokat Kraków

Podział majątku

Nasi adwokaci pomagają w sprawach o podział majątku. Zapraszamy do kontaktu i służymy swoją doświadczeniem oraz wiedzą!

Sprawy o podział majątku w Krakowie

Gdy para decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego, w chwili jego zawarcia powstaje ustawowa wspólność majątkowa. Oznacza to współwłasność dóbr majątkowych, które para nabyła z biegiem trwania małżeństwa.

Przeciwieństwem współwłasności małżeńskiej (bezudziałowej) jest rozdzielność majątkowa zwana powszechnie „intercyzą”, która podpisywana jest przed zawarciem małżeństwa.

Umowa majątkowa małżeństwa określająca rozdzielność majątkową między małżonkami, może określać inne zasady operowania majątkiem.

„Intercyza” może dotyczyć:

Rodzaje majątku w małżeństwie

Majątek wspólny – to wszystkie elementy majątku nabyte w momencie trwania małżeńskiej wspólności majątkowej, które nie podlegają majątkowi osobistemu (zasada surogacji).

Majątek osobisty z kolei to taki, który każdy z małżonków posiada niezależnie od małżeństwa. Są to każde elementy majątku będące własnością jednego małżonka.

Mogą być to na przykład elementy majątku nabyte przed zawarciem związku małżeńskiego, przedmioty użytku osobistego lub uzyskane z darowizny, prawa niezbywalne.

Podział majątku

Podział majątku możliwy jest w momencie zakończenia trwania związku małżeńskiego i jego podział może zostać dokonany na dwa sposoby, a doświadczony adwokat jest w stanie pomóc przy dokonaniu właściwego wyboru.

Pierwszym z nich jest umowny podział majątku, który dokonywany jest na podstawie umowy zawartej pomiędzy małżonkami. Jest to najszybszy sposób, stosowany w momencie, gdy małżonkowie są zgodni w sprawie podziału. Drugim sposobem jest sądowy podział majątku, zakładający objęcie wszystkich elementów wspólnego majątku. Małżonkowie w tym wypadku określają jego wielkość oraz możliwe sposoby jego podziału.

Majątek nie musi być dzielony między małżonkami na pół! Wszystko zależy od tego, czy któryś z małżonków przyczynił się w większym stopniu do jego powstania i będzie w stanie to udowodnić.

Z opinii klientów wynika, że adwokat zajmujący się powierzonymi sprawami charakteryzuje się wysoką skutecznością w realizacji zakreślonych strategii. Jeśli szukasz adwokata z bogatym doświadczeniem w temacie prawa rodzinnego, który doradzi i poprowadzi Cię przez podział majątku, nie czekaj, zgłoś się do nas! Kancelaria prawna Fojtik jest do Twojej dyspozycji. Jesteśmy zlokalizowani w Krakowie, ale pomagamy Klientom z całej Polski!

Zapraszamy do kontaktu!

Potrzebujesz pomocy! Zadzwoń teraz +48 500 838 828

Profesjonalne porady prawne online z różnych dziedzin prawa. Uzyskaj pomoc prawną bez wychodzenia z domu. Napisz do Nas! Bez Wychodzenia z Domu. Szybka Wycena Zapytania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak pomagamy klientom?
WP Feedback

Dive straight into the feedback!
Login below and you can start commenting using your own user instantly