ADWOKAT PIOTR FOJTIK Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa). Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się

Rakowicka 10b/9, 31-511Kraków

Pon - Pt (9:00 - 17:00) Sobota ZAMKNIĘTE

Zadzwoń: + 48 500 838 828

Zobacz nas

Zawsze Cię wesprzemy, możesz skontaktować się z nami

Pomoc prawna z Instytucjami Państwowymi

  • Home
  • Pomoc prawna z Instytucjami Państwowymi
Pomoc prawna

z bankami oraz instytucjami bankowymi

Podczas podpisywania różnego rodzaju umowy, niejednokrotnie zwarta w nich treść jest nie do końca zrozumiała dla osoby, która właśnie podejmuje ważną, niosącą za sobą szereg konsekwencji decyzję. Umowy najczęściej sporządzane są przez prawników, przez co konsument, który nie ma odpowiedniej wiedzy, może nieświadomie złożyć podpis na dokumencie, którego treści nie rozumie. W takim wypadku jednym z rozwiązań jest kontakt z kancelarią prawną, która zweryfikuje umowę i przedłoży konsumentowi wszystkie negatywne skutki, które mogą wyniknąć w momencie zawarcia określonej umowy.

kontrole skarbowe kancelaria prawna
weryfikacja zabezpieczeń umów kredytowych
problem z Urzędem Skarbowym pomoc prawna

Kancelaria Prawna Fojtik

Weryfikacja prawna umów -Pomoc prawna z Urzędem Skarbowym 

Jeśli potrzebujesz pomocy z zakresu weryfikacji umów prawnych bądź kontroli skarbowych, napisz do nas i zyskaj kompleksową pomoc prawną z instytucjami bankowymi!

Weryfikacja zabezpieczeń umów kredytowych

Biorąc kredyt w banku, kredytobiorca (konsument) często spotyka się z różnymi propozycjami zabezpieczeń ze strony instytucji finansowej. Ich celem jest zapewnienie bankowi zwrotu pieniędzy wypłaconych osobie, która zdecydowała się na zawarcie umowy kredytowej, a która nie była w stanie uregulować swoich zobowiązań w określonym umową terminie.

Krakowska Kancelaria Prawna Fojtik oferuje pomoc prawną z instytucjami bankowymi. Obejmuje ona zweryfikowanie zaproponowanej przez bank umowy kredytowej w zakresie przypisów dotyczących zabezpieczeń. Mogą one nieść ewentualne negatywne konsekwencje w sytuacji braku płatności. Skutkuje to wypowiedzeniem umowy przez bank z przyczyn zawinionych przez kredytobiorcę.
Zdarza się też tak, że to kredytobiorca nieświadomie podpisał niekorzystną umowę z bankiem. W takich przypadkach osoba, która zdecydowała się na kredyt i jest w trakcie jego spłacania, lub już go spłaciła, może skorzystać z tak zwanej Sankcji Kredytu Darmowego.

Znaczna część umów kredytowych zawiera klauzule naruszające zapisy w Ustawie o kredycie konsumenckim. Dla kredytobiorcy oznacza to, że jego kredyt może być „darmowy”. Znaczy to tyle, że jeśli jego umowa zawiera treść niezgodną z przepisami wyżej wymienionej ustawy, może liczyć na zwrot pobranych prowizji, odsetek czy anulowanie jeszcze niezapłaconych odsetek w przyszłych ratach kredytowych!

Adwokaci naszej kancelarii wystąpią o:

Aby uniknąć niekorzystnych zobowiązań i bronić swoich interesów w przypadku nieuczciwych umów, skorzystaj z oferowanej przez nas pomocy prawnej z instytucjami bankowymi! Wytłumaczymy Ci krok po kroku, co możesz zrobić, by zaoszczędzić pieniądze!

Tarcza podatkowa

Tarcza podatkowa pozwala nowym przedsiębiorcom obniżyć obciążenia podatkowe. Jej działanie polega na obniżeniu podatku dochodowego poprzez finansowanie firmy przy pomocy zewnętrznego kapitału. Jednym z warunków uruchomienia tarczy podatkowej jest wystąpienie kosztów związanych z zobowiązaniami wobec banku lub leasingu w ramach działalności gospodarczej.

Zobowiązania te pozwalają na wliczenie w koszty działalności gospodarczej kwot ubezpieczenia, rat leasingowych czy paliwa koniecznego do użytkowania pojazdu.

Jeśli zastanawiasz się, jak uruchomić tarczę podatkową, Kancelaria Prawna Fojtik oferuje profesjonalną pomoc przy weryfikacji umów oraz przeprowadzeniu podatnika przez cały proces, bez narażania na komplikacje ze strony Urzędu Skarbowego.

Problem z Urzędem Skarbowym - pomoc prawnika

Informacji o kontroli skarbowej można spodziewać się z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Powiadomienie podatnika o zamiarze przeprowadzenia kontroli to obowiązek Urzędu Skarbowego. Urząd Skarbowy ma uprawnienia do weryfikowania poprawności tych wydatków. Ale czy ta praktyka zawsze ma zastosowanie? Urząd Skarbowy może podjąć kontrolę dotyczącą przychodów podatnika, gdy kontrola dotyczy wpływów ze źródeł niemożliwych do zweryfikowania lub gdy nie odpowiadają one ujawnionym źródłom. Niezapowiedziane kontrole skarbowe mogą mieć również miejsce, gdy istnieje podejrzenie prania pieniędzy i wprowadzenia do obrotu kwot, które pochodzą z nielegalnych źródeł.

W przypadku wystąpienia problemów z Urzędem Skarbowym warto skorzystać z pomocy prawnej, która niesie za sobą wiele korzyści. Jeśli spodziewasz się kontroli skarbowej, w kancelarii prawnej uzyskasz szereg informacji o tym, jak przygotować się na tę ewentualność.

Tego typu sytuacje udowadniają, jak ważne jest, by każde przedsiębiorstwo posiadało własną obsługę i pomoc prawną. Pozwala to na profesjonalne zajęcie się sprawą. Warto pamiętać, że różnych spraw w jednej chwili może być kilka, co generuje kolejne problemy i niepotrzebny stres. Nasi prawnicy pomagają w przygotowaniu umów, niezbędnej dokumentacji, negocjacji handlowej. Reprezentujemy naszych klientów w procesach sądowych, w których przedsiębiorstwo jest pozwanym lub też powodem. Kancelaria Prawna Fojtik z siedzibą w Krakowie oferuje kompleksową opiekę i pomoc prawną. Cechuje nas indywidualne podejście do klienta, więc wszystkie koszty obsługi prawnej ustalane jest na podstawie stopnia skomplikowania sprawy i czasu potrzebnego do jej realizacji. Z tego powodu warunki podejmowania współpracy są określane indywidualnie.

Pomoc prawna z instytucjami bankowymi

Profesjonalna pomoc prawna z instytucjami bankowymi jest często potrzebna zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom prywatnym. W przypadku pojawienia się sporów z zakresu finansów niezbędna jest dokładna znajomość prawa bankowego. Ze wsparciem ze strony doświadczonych prawników Kancelarii Fojtik, unikną Państwo niekorzystnych umów z bankami i nadużyć z ich strony. Przed podjęciem działań, przeprowadzimy dokładną analizę zawartej umowy i zaproponujemy optymalne rozwiązania problemu. Zapewnimy doradztwo podczas składania reklamacji lub podpisywania ugody. W przypadku konieczności wkroczenia na drogę sądową zagwarantujemy fachowe porady oraz będziemy reprezentować Państwo w sądzie. W ten sposób wspólnie wypracujemy korzystne warunki.

Zapraszamy do kontaktu z zespołem Kancelarii Fojtik w Krakowie!

Potrzebujesz pomocy! Zadzwoń teraz +48 500 838 828

Profesjonalne porady prawne online z różnych dziedzin prawa. Uzyskaj pomoc prawną bez wychodzenia z domu. Napisz do Nas! Bez Wychodzenia z Domu. Szybka Wycena Zapytania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak pomagamy klientom?
WP Feedback

Dive straight into the feedback!
Login below and you can start commenting using your own user instantly