ADWOKAT PIOTR FOJTIK Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa). Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się

Rakowicka 10b/9, 31-511Kraków

Pon - Pt (9:00 - 17:00) Sobota ZAMKNIĘTE

Zadzwoń: + 48 500 838 828

Zobacz nas

Zawsze Cię wesprzemy, możesz skontaktować się z nami

Pomoc prawna w kredytach frankowych

  • Home
  • Pomoc prawna w kredytach frankowych
Fachowe doradztwo

Kredyty frankowe

Kryzys związany z zaciąganiem kredytów frankowych wciągnął w długi oraz zmusił do spłaty należności na bardzo niekorzystnych warunkach setki tysięcy Polaków. Mimo pomocy ze strony państwa wiele osób nadal boryka się z umowami zawartymi często na podstawie nierzetelnych informacji udzielanych przez sektor bankowy oraz zawierającymi postanowienia, które okazały się niezgodne z polskim prawem. Banki, oferując kredyty frankowe, dopuszczały się manipulacji i przenosiły całe ryzyko na stronę Kredytobiorcy. Wykorzystywano do tego nieuczciwe zapisy umowy, które są obecnie podstawą do wszczęcia postępowania sądowego.
pomoc prawna w kredytach frankowych
kredyty frankowe pomoc prawna
kredyt frankowy pomoc prawna

Kredyty frankowe

Pomoc Prawna

Jeżeli jest Państwu potrzebna pomoc prawna w kredytach frankowych, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Kredyty zaciągane we frankach szwajcarskich oferowane były w dwóch wariantach — Indeksowanych i denominowanych. W obu przypadkach raty kredytów frankowych, mimo że spłacane w złotówkach były uzależnione od zmieniających się kursów walut. Doprowadziło to do sytuacji, w której wysokość rat ulegała wahaniom, a kredytobiorcy nie byli w stanie przewidzieć kwoty, jaką musieli zapłacić w danym okresie rozliczeniowym. W świetle prawa tego typu umowy były jednak wadliwe ze względu na brak jasno określonych warunków spłaty, które dawały bankom możliwość jednostronnego działania na swoją korzyść. W 2019 roku Sąd Najwyższy uznał abuzywność (czyli sprzeczność postanowień umów z przepisami polskiego prawa) umów kredytowych we frankach szwajcarskich. Na tej podstawie „frankowicze” mają prawo dochodzić swoich praw na drodze sądowej przeciwko bankom, w których zaciągnęli zobowiązania. Nasza kancelaria oferuje pomoc prawną dotyczącą zarówno „odfrankowienia” kredytu, jak i całkowitego unieważnienia umowy z bankiem na najkorzystniejszych możliwych warunkach.

Jednym ze sposobów udzielenia pomocy prawnej w kredytach frankowych jest „odfrankowienie” kredytu w wyniku uznania sposobu przeliczania rat zawartych we wcześniejszej umowie za niezgodne z prawem. Odfrankowienie jest ustalane na drodze sądowej i nie skutkuje zerwaniem umowy. Po stwierdzeniu abuzywności umowy kredytowej usuwane są z niej nieuczciwe zapisy. Bank jest zobowiązany zwrócić kredytobiorcy nadpłacone raty, a te ustalone na nowo są mniejsze i nie zależą od wahających się kursów walut. W wyniku „odfrankowienia” kredytu następuje również znaczna (nawet o kilkadziesiąt procent) redukcja salda zadłużenia.

Jeżeli w umowie nie stwierdzono obecności klauzuli niezgodnych z przepisami, korzystne może być przewalutowanie kredytu. Pozostałość, której Kredytobiorca jeszcze nie spłacił, zostaje przeliczona z franków szwajcarskich na złotówki po aktualnym kursie i z dotychczasowym oprocentowaniem. Takie rozwiązanie warto rozważyć, gdy frank jest stosunkowo tani. Pozwoli ono uniknąć wahań sumy zobowiązań w przyszłości. Określenie tego, która z opcji będzie dla Państwa opłacalna, umożliwia profesjonalna pomoc prawna w kredytach frankowych oferowana przez Kancelarię Fojtik.

Na skutek związania się niegodną z prawem umową kredytową, w której jedna ze stron określała wysokość rat już po terminie jej zawarcia, sąd może unieważnić wszelkie zawarte tam postanowienia. Na skutek unieważnienia umowy bank musi zwrócić wszelkie opłaty, jakie do tej pory pobrał od kredytobiorcy, wliczając w to pobrane prowizje oraz odsetki; Kredytobiorca natomiast zobowiązany jest zwrócić kwotę otrzymaną od banku, bez odsetek powstałych wskutek zaciągnięcia kredytu frankowego.

Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku przepisy prawa działają jednoznacznie na korzyść „frankowicza” jednak to, który z nich jest bardziej opłacalny dla kredytobiorcy, zależy od jego indywidualnej sytuacji prawnej i finansowej. Nasza Kancelaria pomoże Państwu w doborze optymalnej strategii wychodzenia z kredytu we frankach szwajcarskich, służąc poradą prawną, kompleksowo pomagając przygotować się do wytoczenia powództwa oraz reprezentując Państwa interesy w postępowaniu sądowym przeciwko bankom. Oferowana przez nas pomoc prawna w kredytach frankowych pomoże Państwu uzyskać jak najkorzystniejsze warunki i zakończyć walkę o regulację nieuczciwie określonych zobowiązań.

Profesjonalna pomoc prawna w kredytach frankowych w większości przypadków jest niezbędna, aby odnieść sukces w sporze z bankiem. Do przygotowania się do procesów i stwierdzenia nieuczciwości podpisane umowy niezbędna jest dokładna znajomość przepisów z zakresu prawa bankowego. Podjęcie współpracy z zespołem Kancelarii Fojtik pozwoli Państwu starannie zapoznać się z prawami i możliwościami. Przeanalizujemy zapisy umowy i pomożemy dobrać najkorzystniejsze rozwiązanie problemu.

Zwycięstwo z bankiem i uwolnienie się od problemów z kredytem frankowym nie jest łatwe. Proces jest skomplikowany, a sprawy często toczą się latami. Skorzystanie z fachowej pomocy prawnej znacznie podnosi szansę osiągnięcia sukcesu i usprawnia wszelkie procedury. Doskonałym dowodem na naszą skuteczność są liczne wygrane sprawy i zadowolenie Klientów, którzy zdecydowali się na usługi naszej Kancelarii.

 
Mimo tego, iż sprawy frankowane są skomplikowane, to orzecznictwo jest bardzo korzystne dla konsumentów. Zarówno orzecznictw sądów polskich, jak i TSUE. Wobec tego sprawy frankowe – jakkolwiek dotąd faktycznie trwające latami – toczą się coraz szybciej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu!

Potrzebujesz pomocy! Zadzwoń teraz +48 500 838 828

Profesjonalne porady prawne online z różnych dziedzin prawa. Uzyskaj pomoc prawną bez wychodzenia z domu. Napisz do Nas! Bez Wychodzenia z Domu. Szybka Wycena Zapytania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak pomagamy klientom?
WP Feedback

Dive straight into the feedback!
Login below and you can start commenting using your own user instantly