ADWOKAT PIOTR FOJTIK Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa). Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się

Rakowicka 10b/9, 31-511Kraków

Pon - Pt (9:00 - 17:00) Sobota ZAMKNIĘTE

Zadzwoń: + 48 500 838 828

Zobacz nas

Zawsze Cię wesprzemy, możesz skontaktować się z nami

Ubezpieczenie mienia - pomoc prawna

  • Home
  • Ubezpieczenie mienia – pomoc prawna
Pomoc prawna

Ubezpieczenie mienia

Poczucie bezpieczeństwa w życiu jest bardzo ważne. Z tego powodu, wiele osób decyduje się na dodatkową ochronę w postaci ubezpieczenia mienia. Jednak dla osoby, która nie zna się na prawnych wytycznych i ubezpieczeniowym żargonie, podjęcie decyzji dotyczące wyboru najlepszego ubezpieczenia, może być kłopotliwe. W takim przypadku warto skorzystać ze wsparcia doświadczonych ekspertów prawnych, którzy przeanalizują warunki i pomogą podjąć właściwą decyzję.

Pomoc prawna może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają odpowiedniej wiedzy w zakresie ubezpieczeń. Dotyczy to zarówno weryfikacji umów, ich zakresu, jak i dochodzenia roszczeń od ubezpieczyciela. Kancelaria Prawna Fojtik oferuje pomoc w pełnej obsłudze prawnej spraw związanych z ubezpieczeniem mienia w Krakowie jak i na terenie całej Polski.

prawnik darmowe ubezpieczenie Kraków
ubezpieczenie mienia pomoc prawna
pomoc prawna w ubezpieczeniu mienia

Gwarancje ubezpieczeniowe

Kancelaria Prawna Kraków

Jeśli potrzebujesz pomocy prawnika z zakresu gwarancji ubezpieczeń mienia, zachęcamy do kontaktu z naszą Kancelarią!

Ubezpieczenie mienia - pomoc prawna

Ubezpieczenie mienia to rodzaj polisy, która chroni dobra materialne. Do takich dóbr zaliczamy m.in.: lokale użytkowe, domy, mieszkania (wraz z dobrami materialnymi, które są częścią nieruchomości) oraz prawa majątkowe. Można więc ubezpieczyć zarówno nieruchomości, jak i mienie ruchome. Zakres ubezpieczenia mienia definiuje umowa, którą osoba zainteresowana podpisuje z ubezpieczycielem.

Takie ubezpieczenie pozwoli na zażądanie od ubezpieczyciela wypłaty środków finansowych za uszczerbek na majątku, spowodowany sytuacjami przewidzianymi w umowie. Takie zdarzenia mogę być nieprzewidywalne, dlatego ubezpieczenia często obejmują różnego rodzaju wypadki, w tym pożary, zalania czy też kradzieże. Należy jednak pamiętać, że decyzję o wypłacie należytego odszkodowania podejmuje ubezpieczyciel, na podstawie zapisów konkretnej umowy. Tego typu polisy chronią więc ubezpieczonego przed wszystkimi zdarzeniami, za wyjątkiem tych wymienionych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Dlatego tak ważne jest, aby przed podjęciem decyzji dotyczącej ubezpieczenia mienia, skonsultować sprawę ze specjalistą, który przeanalizuje umowę i wskaże, czy oferta jest atrakcyjna dla ubezpieczonego.

Gwarancja ubezpieczeniowa - Kancelaria Prawna

Gwarancja ubezpieczeniowa to idealne rozwiązanie dla inwestorów, którzy nie chcą narażać się na utratę swoich pieniędzy. Zobowiązuje ona zakład ubezpieczeń do wypłaty podmiotowi, któremu została taka gwarancja wystawiona, określonej sumy pieniężnej. Ma to miejsce w sytuacji wystąpienia zdarzenia określonego w gwarancji, np. gdy dłużnik nie wypłaca swoich zobowiązań finansowych podmiotowi, któremu owa gwarancja przysługuje.
Wszystko zależy jednak od umowy zawartej z ubezpieczycielem.

Wyróżniamy kilka rodzajów gwarancji ubezpieczeniowych, są tą:

Nasi eksperci na co dzień zajmują się analizą i dochodzeniem roszczeń na podstawie gwarancji ubezpieczeniowych. Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie, zapraszamy do kontaktu!

Możliwości pomocy prawnej związane z ubezpieczeniem

Zakres pomocy prawnej w temacie ubezpieczenia mienia jest bardzo szeroki. Zajmujemy się analizą umowy, doradztwem w tym zakresie oraz egzekwowaniem praw wynikających z danego ubezpieczenia.

Krakowska Kancelaria Prawna Fojtik oferuje pomoc prawną w tym zakresie. Nasi adwokaci wytłumaczą Ci krok po korku, co możesz zrobić, abyś mógł zaoszczędzić pieniądze! Rynek ubezpieczeń oferuje mnóstwo propozycji, niekoniecznie korzystnych dla ubezpieczonego. Jeśli chcesz uniknąć złych decyzji w tym temacie, zapraszamy do analizy ubezpieczenia mienia w Krakowie, a także na terenie całej Polski przez zespół naszych ekspertów.

Zapraszamy do kontaktu!

Potrzebujesz pomocy! Zadzwoń teraz +48 500 838 828

Profesjonalne porady prawne online z różnych dziedzin prawa. Uzyskaj pomoc prawną bez wychodzenia z domu. Napisz do Nas! Bez Wychodzenia z Domu. Szybka Wycena Zapytania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak pomagamy klientom?
WP Feedback

Dive straight into the feedback!
Login below and you can start commenting using your own user instantly