ADWOKAT PIOTR FOJTIK Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa). Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się

Rakowicka 10b/9, 31-511Kraków

Pon - Pt (9:00 - 17:00) Sobota ZAMKNIĘTE

Zadzwoń: + 48 500 838 828

Zobacz nas

Zawsze Cię wesprzemy, możesz skontaktować się z nami

Ubezpieczenie mienia - pomoc prawna

  • Home
  • Ubezpieczenie mienia – pomoc prawna
Pomoc prawna

Ubezpieczenie mienia

Zarówno przed, jak i po wykupieniu ubezpieczenia mienia, pomoc prawna może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają odpowiedniej wiedzy w zakresie ubezpieczeń. Dotyczy to zarówno weryfikacji umów, ich zakresu, jak i dochodzenia roszczeń od ubezpieczyciela. Kancelaria Prawna Fojtik mająca siedzibę w centrum Krakowa, oferuje pomoc w tym zakresie.

prawnik darmowe ubezpieczenie Kraków
ubezpieczenie mienia pomoc prawna
pomoc prawna w ubezpieczeniu mienia

Gwarancje ubezpieczeniowe

Kancelaria Prawna Kraków

Jeśli potrzebujesz pomocy prawnika z zakresu gwarancji ubezpieczeń mienia, zachęcamy do kontaktu z naszą Kancelarią!

Ubezpieczenie mienia - pomoc prawna

To rodzaj ubezpieczenia, które chroni dobra materialne, do których zaliczają się między innymi lokale użytkowe, domy, mieszkania wraz z dobrami materialnymi które są częścią nieruchomości oraz prawa majątkowe. Można więc ubezpieczyć zarówno nieruchomości, jak i mienie ruchome. Zakres ubezpieczenia mienia definiuje umowa, którą osoba nim zainteresowana podpisuje z ubezpieczycielem.

Takie ubezpieczenie mienia pozwoli na zażądanie od ubezpieczyciela wypłaty środków finansowych za uszczerbek na majątku spowodowany sytuacjami przewidzianymi w umowie, a te zdarzenia mogą być rozmaite, więc ubezpieczenia często obejmują różnego rodzaju wypadki, takie jak: pożary, zalania czy też kradzieże.

Można też pójść o krok dalej i wykupić ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, które jak sama nazwa wskazuje, chroni przed wszystkimi zdarzeniami, za wyjątkiem tych wymienionych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). To rozwiązanie jest idealne w momencie, gdy osoba na nie decydująca się, jest skłonna wydać większą kwotę, by je opłacić.

Koszty ubezpieczenia oczywiście nie są stałe i jego wielkość zależy od kilku czynników, takich jak: wartość mienia i zakres ochrony.

Gwarancja ubezpieczeniowa - Kancelaria Prawna

To zobowiązanie zakładu ubezpieczeń do wypłaty podmiotowi, któremu została taka gwarancja wystawiona określonej sumy pieniężnej. Ma to miejsce w sytuacji wystąpienia zdarzenia określonego w gwarancji, np. gdy dłużnik nie wypłaca swoich zobowiązań finansowych podmiotowi, któremu owa gwarancja przysługuje.

Gwarancja ubezpieczeniowa to idealne rozwiązanie dla inwestorów, którzy nie chcą narażać się na utratę swoich pieniędzy, przez np. Zdarzenia losowe. Wszystko zależy jednak od umowy zawartej z ubezpieczycielem.

Wyróżniamy kilka rodzajów gwarancji ubezpieczeniowych, są tą:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o egzekwowaniu gwarancji ubezpieczeniowej, Krakowska Kancelaria Prawna Fojtik zaprasza do kontaktu!

Możliwości pomocy prawnej związane z ubezpieczeniem

Jeśli szukasz prawnika, który pomoże Ci uzyskać darmowe ubezpieczenie, to… niestety prawdopodobnie nie znajdziesz takiego, lecz istnieją pewne sytuacje, w których koszty wykupionego ubezpieczenia mienia podlegają zwrotowi, a umowa z ubezpieczycielem dalej obowiązuje. Jakie więc warunki muszą zostać spełnione, by uzyskać „darmowe ubezpieczenie mienia”?

Pozwala na to Sankcja Kredytu Darmowego, która ma zastosowanie w momencie, gdy zapisy zawarte w umowie kredytowej, naruszają treść ustawy o kredycie konsumenckim, wynikiem czego jest zwrot pobranych przez bank prowizji, odsetek, anulowanie jeszcze niezapłaconych odsetek, a także, jeśli kredytodawca wymagał go w momencie podpisania umowy- ubezpieczenia.

Krakowska Kancelaria Prawna Fojtik oferuje pomoc prawną w tym zakresie, a ponadto bezpłatną analizę Twojej umowy kredytowej. Nasi adwokaci wytłumaczą Ci krok po korku, co możesz zrobić, abyś mógł zaoszczędzić pieniądze!

Dzięki temu, nie tylko Twoje ubezpieczenie może być „darmowe”, dotyczyć to będzie również kredytu konsumenckiego. Jeżeli umowa zawiera klauzule naruszające treści wspomnianej wcześniej ustawy, to jako kredytobiorca spłacisz jedynie kapitał, bez odsetek, prowizji i dodatkowych opłat.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji temacie ubezpieczeń i pomocy prawnej – zgłoś się do nas! Nasza Kancelaria Prawna mieści się w centrum Krakowa!

Potrzebujesz pomocy! Zadzwoń teraz +48 500 838 828

Profesjonalne porady prawne online z różnych dziedzin prawa. Uzyskaj pomoc prawną bez wychodzenia z domu. Napisz do Nas! Bez Wychodzenia z Domu. Szybka Wycena Zapytania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak pomagamy klientom?
WP Feedback

Dive straight into the feedback!
Login below and you can start commenting using your own user instantly