ADWOKAT PIOTR FOJTIK Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa). Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się

Rakowicka 10b/9, 31-511Kraków

Pon - Pt (9:00 - 17:00) Sobota ZAMKNIĘTE

Zadzwoń: + 48 500 838 828

Zobacz nas

Zawsze Cię wesprzemy, możesz skontaktować się z nami

Obsługa prawna przedsiębiorstw – na czym polega, jakie daje korzyści?

  • Home
  • Aktualności
  • Obsługa prawna przedsiębiorstw – na czym polega, jakie daje korzyści?
Obsługa prawna przedsiębiorstw

Firmy, bez względu na branżę w jakiej działają, mają do czynienia z różnymi aspektami prawa. Dotyczy ich z pewnością prawo pracy, ze względu na zatrudnionych pracowników, prawo gospodarcze, administracyjne, cywilne na styku firma – klient czy produkt, za który ponoszą odpowiedzialność. W zależności od specyfiki swojej działalności, również może dotyczyć ich prawo budowlane, autorskie i inne. Nad tymi wszystkimi aspektami ktoś musi sprawować pieczę. Duże korporacje zatrudniają etatowych prawników. Jak zaś wygląda sytuacja w małych i średnich firmach?

Twoja firma potrzebuje prawnika?

Już na początku działalności firmy, w fazie rejestracji potrzebny jest prawnik aby wybrać odpowiednią formę funkcjonowania, rodzaj spółki handlowej lub cywilnej. Ta decyzja ma kluczowe znaczenie przy dalszym jej funkcjonowaniu, określa rodzaj i zakres prowadzonej księgowości, sposób płacenia podatków i inne aspekty ważne dla działalności świeżo utworzonej firmy.

Przemyślana decyzja pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów, zoptymalizować działania, zaoszczędzić również czas. Firma z założenia powinna generować zysk i aby było to możliwe, należałoby unikać niepotrzebnych wydatków i komplikacji.

Codzienne zadania prawnika to przygotowywanie umów z kontrahentami, dokumentów, negocjacje handlowe. Zdarzają się również procesy sądowe, w których firma jest powodem lub pozwanym. W takich przypadkach prawnicy reprezentują przedsiębiorstwo w sądzie, przygotowują odwołania, dopilnowują terminów.

Koszty obsługi prawnej

Jak to wygląda w praktyce? Trudno byłoby z każdą sprawą zwracać się do kolejnych kancelarii, oczekiwać w kolejce i od nowa zapoznawać prawników ze specyfiką przedsiębiorstwa, dlatego wiele firm korzysta stale z pomocy wybranej kancelarii, która ma z swoim zespole specjalistów z różnych dziedzin prawa.

Wynagrodzenie za opiekę prawną ustalane jest indywidualnie i ma zazwyczaj formę miesięcznego ryczałtu. Stosowana jest też stawka godzinowa lub wariant mieszany ryczałtowo – godzinowy.

Piotr Fojtik - kancelaria prawna

Piotr Fojtik - kancelaria prawna

Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa).

Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się
Udostępnij :

Skomentuj

WP Feedback

Dive straight into the feedback!
Login below and you can start commenting using your own user instantly