ADWOKAT PIOTR FOJTIK Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa). Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się

Rakowicka 10b/9, 31-511Kraków

Pon - Pt (9:00 - 17:00) Sobota ZAMKNIĘTE

Zadzwoń: + 48 500 838 828

Zobacz nas

Zawsze Cię wesprzemy, możesz skontaktować się z nami

Prawo bankowe

Pomoc prawna Kraków

Pozew przeciwko bankowi

Po kryzysie związanym z abuzywnymi kredytami frankowymi osoby poszkodowane przez banki oraz inne instytucje finansowe coraz częściej wchodzą z nimi na drogę sądową, by dochodzić swoich praw i odzyskać środki utracone w wyniku nieuczciwych działań. Nasza Kancelaria pomaga Klientom na terenie Krakowa w sprawach związanych z prawem bankowym oraz sprawach dotyczących zbiorowych interesów konsumenta, w tym kwestiach doradztwa prawnego dotyczącego umów o kredyt konsumencki (SKD), jak i pozwów przeciwko bankom.

kancelaria prawo bankowe kraków
pozew przeciwko bankowi pomoc prawna
zwrot ubezpieczenia kredytu

Kancelaria Kraków

Prawo bankowe

Nasza Kancelaria świadczy kompleksową pomoc prawną z zakresu prawa bankowego.

Pozew przeciwko bankom - pomoc prawna

Przy wystąpieniu jakichkolwiek wątpliwości co do umowy kredytowej lub zaciągniętej pożyczki warto skorzystać z pomocy prawnika, który po przeanalizowaniu odpowiednich dokumentów udzieli Państwu porady prawnej. Niejednokrotnie zdarzało się, że kredytobiorcy zaciągali zobowiązania na podstawie nietransparentnych umów, które nie tylko okazywały się dla nich nieopłacalne, ale także, jak w przypadku kredytów frankowych — prawnie wadliwe. Praktycznie w każdym przypadku umowy te miały charakter adhezyjny, co powodowało, że konsument nie miał wpływu na ich treść.

Adwokaci Kancelarii Prawnej Fojtik Piotr Fojtik SKA z siedzibą w Krakowie specjalizujący się w prawie bankowym zaoferują Państwu kompleksową pomoc w tym zakresie:

Działania naszych prawników nie ograniczają się tylko do umów kredytowych. Prowadzimy również sprawy dotyczące m.in. przestępstw bankowych i przetwarzania danych osobowych konsumentów przez różnego rodzaju instytucje finansowe (phishing).

Sankcja kredytu darmowego

W sytuacji naruszenia przez bank lub firmę pożyczkową ustawy o kredycie konsumenckim kredytobiorca (konsument) ma prawo skorzystać z SKD (sankcji kredytu darmowego). Jest to instytucja prawna chroniąca konsumenta przed niezgodnymi z prawem praktykami. Dzięki niej w przypadku udowodnienia winy nieuczciwy kredytodawca zostaje pozbawiony wszelkich korzyści wynikających z udzielenia kredytu, takich jak prowizje czy odsetki.

Okazuje się, że większość zawieranych umów kredytowych posiada klauzule sprzeczne z ustawą: ponad 90% z nich zawiera zapisy działające na niekorzyść Klienta. Nasza Kancelaria oferuje pomoc prawną w dochodzeniu swoich praw, wykorzystując przepisy o SKD, by wystąpić o m.in. zwrot pobranych przez kredytodawcę prowizji oraz odsetek, a także anulowanie ich w przyszłych ratach.

Zwrot ubezpieczenia kredytu

Ubezpieczenie, chociaż w świetle prawa jest opcją dobrowolną, coraz częściej staje się warunkiem stawianym przez banki przy udzielaniu Klientowi kredytu. W ten sposób obie strony zabezpieczają się na wypadek śmierci, inwalidztwa czy utraty zdolności do pracy kredytobiorcy, a banki czerpią z umów dodatkowe zyski dzięki współpracy z firmami ubezpieczeniowymi. Zwrot ubezpieczenia jest możliwy w przypadku przedterminowej spłaty zobowiązania, dobrowolnej rezygnacji z polisy, lub wypowiedzenia umowy na mocy porozumienia stron.

Mimo że dobrowolna rezygnacja z polisy ubezpieczeniowej jest całkowicie zgodna z prawem, banki często stosują liczne zabezpieczenia chroniące je przed taką sytuacją. Warto nadmienić, że w niektórych przypadkach są one całkowicie nieuzasadnione prawnie. Kancelaria Prawna Fojtik Piotr Fojtik SKA oferuje doradztwo bankowe dotyczące kwestii umów kredytowych.

Nasi prawnicy przeanalizują Państwa umowy, doradzając w sprawie ewentualnej możliwości i opłacalności rezygnacji z polisy oraz ubiegania się o zwrot ubezpieczenia kredytu. Pomożemy Państwu wynegocjować ugodę z bankiem na korzystnych warunkach, a w razie wykrycia nieprawidłowości prawnych w działaniach kredytodawcy będziemy reprezentować Państwa interesy w postępowaniu sądowym.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszej kancelarii prawnej w Krakowie!

Potrzebujesz pomocy! Zadzwoń teraz +48 500 838 828

Profesjonalne porady prawne online z różnych dziedzin prawa. Uzyskaj pomoc prawną bez wychodzenia z domu. Napisz do Nas! Bez Wychodzenia z Domu. Szybka Wycena Zapytania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak pomagamy klientom?
WP Feedback

Dive straight into the feedback!
Login below and you can start commenting using your own user instantly