ADWOKAT PIOTR FOJTIK Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa). Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się

Rakowicka 10b/9, 31-511Kraków

Pon - Pt (9:00 - 17:00) Sobota ZAMKNIĘTE

Zadzwoń: + 48 500 838 828

Zobacz nas

Zawsze Cię wesprzemy, możesz skontaktować się z nami

PROFIL KANCELARII

“ Świadczymy usługi doradztwa prawnego, podatkowego i gospodarczego ”

  • Home
  • PROFIL KANCELARII

Prawo cywilne

Prawo cywilne to gałąź prawa, która ma największe znaczenie w życiu codziennym. Normuje bowiem stosunki prawne pomiędzy podmiotami prawa prywatnego, a więc osobami fizycznymi i prawnymi.

Prawo obrotu nieruchomościami

Przeprowadzamy analizy stanu prawnego nieruchomości w celu wykrycia ewentualnych obciążeń prawami na rzecz osób trzecich oraz roszczeń reprywatyzacyjnych

Prawo obrotu wierzytelnościami

Skutecznie odzyskujemy wierzytelności powstałe w obrocie gospodarczym pomiędzy przedsiębiorcami.

Ochrona danych osobowych i odpowiedzialność zarządu

Ochrona danych dla bezpieczeństwa i skuteczności biznesu

Prawo gospodarcze i handlowe

Prawo gospodarcze i handlowe obejmuje szereg regulacji dotyczących przedsiębiorców.

Prawo autorskie

Prowadzimy sprawy z zakresu prawa autorskiego oraz praw pokrewnych
NASZE SPECJALIZACJE

Stała obsługa prawna & Prowadzenie spraw & Doraźna pomoc &

Kancelaria, świadcząc pomoc prawną, kieruje się zasadą optymalnego dopasowania usługi do potrzeb Klienta. W związku z tym sposób realizacji przez nas zleceń uwzględnia zarówno stałą współpracę, jak i doraźną pomoc w nagłych przypadkach.

kancelaria fojtik profil

Piotr Fojtik

Adwokat 

Założyciel kancelarii adwokat Piotr Fojtik jest aktywny zawodowo od ponad 13 lat. W tym czasie zajmował się obsługą przedsiębiorców, w tym pomocą w bieżącej działalności na rynku krajowym i międzynarodowym.

Dowodem na fachową wiedzę adwokata jest także reprezentacja Skarbu Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności na poziomie województwa. Piotr Fojtik zdobył także bogate doświadczenie podczas wspierania Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią COVID-19

Tak. Udział w rozprawach jest równie ważną częścią prowadzenia sprawy jak przygotowanie pisma procesowego skierowanego do sądu. Regułą jest zatem osobisty udział adwokata lub naszego aplikanta adwokackiego w każdej rozprawie.

W przypadkach szczególnych (np. choroby, urlopu, kolizji rozpraw) na konkretnej rozprawie może stawić się zastępca – inny adwokat, radca prawny lub aplikant. Zawsze jest to osoba zapoznana z Państwa sprawą, dzięki czemu Państwa interesy są właściwie chronione.

Zdarza się, że osoba w trudnej sytuacji materialnej wymaga pomocy Kancelarii Adwokackiej – W takim przypadku możliwe jest kilka rozwiązań:

  • Złożenie wniosku o zwolnienie z obowiązku ponoszenia kosztów sądowych, a także o przyznanie adwokata z urzędu. Co istotne, możliwość taką posiada zarówno osoba inicjująca postępowanie – powód, bądź wnioskodawca w postępowaniu cywilnym, jak i osoba pozwana bądź uczestnik postępowania.
    Składając wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych, należy wypełnić prawidłowo oświadczenie o stanie rodzinnym i majątkowym. Strona ma prawo wskazać konkretnego pełnomocnika.
  • Rozwiązaniem trudnej sytuacji może być również zaznaczenie w umowie z adwokatem, że ustalone wynagrodzenie zostanie opłacone z odroczonym terminem, bądź w dogodnych ratach dla Klienta.
Nie. Zgodnie z Kodeksem Etyki Adwokackiej „niedopuszczalne jest zawieranie przez adwokata umowy z klientem, która przewidywałaby obowiązek zapłaty honorarium za prowadzenie sprawy uzależnionej wyłącznie od ostatecznego wyniku sprawy”. Można natomiast ustalić, że część wynagrodzenia adwokata będzie płatna w przypadku wygrania sprawy. Jest to tzw. premia za sukces i kancelaria w niektórych sprawach ją stosuje.
Tak. Jeśli życzą sobie Państwo wyłącznie przygotowania pisma procesowego, istnieje taka możliwość.

To zależy od rodzaju Państwa sprawy. Jeśli mają Państwo wątpliwości, najlepiej zabrać kompletną dokumentację sprawy – brakujące pisma mogą okazać się konieczne dla prawidłowej oceny Państwa sytuacji prawnej. Oczywiście nie ma przeszkód, aby po zakończonym spotkaniu przesłać skany dokumentów na adres mailowy kancelarii. Opóźni to jednak udzielenie odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń teraz +48 500 838 828!

Świadczymy profesjonalne porady prawne online z różnych dziedzin prawa. Uzyskaj pomoc prawną bez wychodzenia z domu. Napisz do nas! Zapewniamy szybką wycenę i informację zwrotną!
Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak pomagamy klientom?
WP Feedback

Dive straight into the feedback!
Login below and you can start commenting using your own user instantly