ADWOKAT PIOTR FOJTIK Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa). Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się

Rakowicka 10b/9, 31-511Kraków

Pon - Pt (9:00 - 17:00) Sobota ZAMKNIĘTE

Zadzwoń: + 48 500 838 828

Zobacz nas

Zawsze Cię wesprzemy, możesz skontaktować się z nami

Jak odzyskać pieniądze?

jak odzyskać pieniądze prawnik

Prawdopodobnie trafiłeś na ten artykuł, ponieważ zastanawiasz się jak odzyskać swoje pieniądze z pomocą prawnika?

Dróg do realizacji tego celu jest kilka.

Odpowiadając na pytanie, jak można odzyskać pieniądze i czy warto w tej sprawie od razu zwracać się do prawnika, należy najpierw wziąć pod uwagę różne możliwości, jakie może dać wystosowanie wezwania do zapłaty skierowanego do dłużnika. Z tej opcji warto skorzystać w pierwszej kolejności, a dopiero później można decydować się na skorzystanie z pomocy wybranego prawnika, by z jego wsparciem zwiększyć szansę na odzyskanie zalegających płatności.

Czym jest wezwanie do zapłaty?

Wezwanie do zapłaty to nic innego jak pismo, które wysyłane jest do danego klienta lub dłużnika w celu, jak sama nazwa wskazuje, uregulowania przez niego zaległych płatności jeszcze przed udaniem się do wymiaru sprawiedliwości.

Warto je sporządzić i wysłać nie tylko dlatego, że może nam pomóc odzyskać pieniądze bez konieczności wsparcia prawnika w sądzie, ale głównie ze względu na zabezpieczenie samego siebie na wypadek gdyby jednak doszło do ewentualnego późniejszego procesu. Wysyłając wezwanie, mamy swego rodzaju potwierdzenie, że staraliśmy się polubownie dojść do porozumienia, jednakże nie przyniosło to upragnionych skutków.

Czy dzięki niemu można realnie odzyskać pieniądze?

Wezwanie do zapłaty daje tę możliwość i przewagę, że w przypadku, gdy sprawa trafi do sądu, będzie to jasny sygnał, że podejmowaliśmy wcześniejsze próby uregulowania zaległości i może przemawiać na naszą korzyść. Może nas to również uchronić przed ewentualnymi kosztami sądowymi, które niestety możemy ponieść nawet w przypadku wygranej sprawy.
Jeśli termin spłaty pozostaje niejasny i nie został nigdzie wyraźnie zapisany, świadczenie powinno być spełnione niezwłocznie po wezwaniu dłużnika do jego wykonania.

Wysłanie wezwania do zapłaty automatycznie ustala końcową datę, w której dłużnik ma obowiązek uregulować swoje zaległe należności. Jeśli jednak do tego czasu nie wywiąże się z tej powinności, do odzyskania pieniędzy konieczne będzie wsparcie prawnika, a pozew sądowy może okazać się nieuniknioną drogą rozwiązania problemu.

Jak napisać wezwanie do zapłaty?

Samo napisanie wezwania do zapłaty to nic trudnego. Konieczne jest jedynie zawarcie w nim konkretnych informacji, wśród których znaleźć się muszą:

Wezwanie wysyłać można na różne sposoby, na przykład mailem, pocztą bądź SMS-em. Najpewniejszym sposobem doręczeń jest jednak dostarczenie go przez operatora publicznego, jakim jest Poczta Polska.

Jeśli wysłanie wezwania do zapłaty nie przyniesie oczekiwanych skutków, istnieje możliwość złożenia pozwu o uregulowanie należności. W tym wypadku warto skorzystać z pomocy prawnika, z którego wsparciem i wiedzą można znacząco zwiększyć szansę na odzyskanie zaległych pieniędzy.

Pismo takie powinno zawierać kluczowe informacje o należności, jej wielkości oraz konkretną argumentację, która jest później podstawą do pobrania pieniędzy od dłużnika. Prawnik pomoże nam odpowiednio ją skonstruować, co zwiększy szansę na sukces w procesie odzyskiwania utraconej kwoty.

To właśnie na etapie pozwu szczególnie ważnym czynnikiem są polubowne próby komunikacji z dłużnikiem dążące do ugodowego zakończenia sporu. Dlatego też tak istotne jest wcześniejsze wysłanie wezwania do zapłaty, o którym informacja znajdzie się później w składanym pozwie.

Jak odzyskać pieniądze?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o problematyce długu, zaległości finansowych lub sam starasz się odzyskać wierzytelność, nie czekaj i skontaktuj się z nami. Krakowska Kancelaria Prawna Fojtik oferuje szeroką i sprawdzoną pomoc w tym zakresie oraz niezbędne wsparcie przy składaniu pozwów czy w czasie procesów sądowych.

Z naszymi prawnikami dowiesz się, jak najlepiej i najbezpieczniej odzyskać swoje zaległe pieniądze!

Udostępnij :

Skomentuj

WP Feedback

Dive straight into the feedback!
Login below and you can start commenting using your own user instantly