ADWOKAT PIOTR FOJTIK Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa). Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się

Rakowicka 10b/9, 31-511Kraków

Pon - Pt (9:00 - 17:00) Sobota ZAMKNIĘTE

Zadzwoń: + 48 500 838 828

Zobacz nas

Zawsze Cię wesprzemy, możesz skontaktować się z nami

Jak odzyskać pieniądze?

jak odzyskać pieniądze prawnik

Prawdopodobnie trafiłeś na ten artykuł, ponieważ zastanawiasz się jak odzyskać swoje pieniądze z pomocą prawnika?

Dróg do realizacji tego celu jest kilka.

Odpowiadając na pytanie jak odzyskać pieniądze, należy wziąć pod uwagę możliwości, jakie może dać wystosowanie wezwania do dłużnika. Z tej opcji warto skorzystać w pierwszej kolejności, zanim zdecydujemy się skorzystać z usług prawnika, by ten pomógł odzyskać pieniądze od dłużnika.

Czym jest wezwanie do zapłaty i czy realnie pomoże odzyskać pieniądze?

Jest to nic innego jak pismo, które wysyłane jest do swojego klienta/ dłużnika w celu, jak sama nazwa wskazuje – uregulowania przez niego zaległych płatności.

Warto je sporządzić i wysłać nie tylko dlatego, że chcemy odzyskać swoje pieniądze, ale głównie ze względów zabezpieczenia samego siebie na wypadek ewentualnego późniejszego procesu. Wysyłając wezwanie, mamy swego rodzaju potwierdzenie, że staraliśmy się polubownie dojść do porozumienia.

Wezwanie do zapłaty daje tę możliwość i przewagę, że w przypadku, gdy sprawa trafi do sądu, będzie to jasny sygnał, że podejmowaliśmy polubowne próby uregulowania zaległości. Może to uchronić przed ewentualnymi kosztami sądowymi, które możemy ponieść nawet w przypadku wygranej sprawy.

W przypadku, gdy termin spłaty jest niejasny i nie ma go nigdzie zapisanego, świadczenie powinno być spełnione niezwłocznie po wezwaniu dłużnika do wykonania.

Wysłanie wezwania do zapłaty automatycznie ustala końcową datę, w której dłużnik ma uregulować swoje należności.

Samo napisanie wezwania do zapłaty, to nic trudnego- zawieramy w nim konkretne informacje, takie jak:

Wezwanie wysyłać można w różny sposób: mailem, pocztą SMS-em. Najpewniejszym sposobem doręczeń jest dostarczenie przez operatora publicznego, jakim jest Poczta Polska.

Jeśli wezwanie do zapłaty nie jest skuteczne, zawsze wyjściem jest pozew o zapłatę. W tym wypadku warto skorzystać z pomocy prawnika, z którego pomocą zwiększysz szansę na odzyskanie pieniędzy.

Pismo to zawiera kluczowe informacje o należności, jej wielkości oraz argumentację, która jest podstawą do odzyskania pieniędzy. Prawnik pomoże odpowiednio skonstruować argumentacje, co zwiększy szansę na sukces w procesie odzyskiwania pieniędzy. Właśnie na etapie pozwu ważnym czynnikiem są polubowne próby komunikacji dążące do zakończenia sporu, dlatego tak istotne jest wysłanie wezwania do zapłaty, o którym informacja znajdzie się w pozwie.

Jak odzyskać pieniądze?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o problematyce długu lub sam starasz się odzyskać wierzytelność, nie czekaj i skontaktuj się z nami. Krakowska Kancelaria Prawna Fojtik oferuje pomoc w tym zakresie. Z naszymi prawnikami dowiesz się jak odzyskać pieniądze!

Udostępnij :

Skomentuj

WP Feedback

Dive straight into the feedback!
Login below and you can start commenting using your own user instantly