ADWOKAT PIOTR FOJTIK Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa). Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się

Rakowicka 10b/9, 31-511Kraków

Pon - Pt (9:00 - 17:00) Sobota ZAMKNIĘTE

Zadzwoń: + 48 500 838 828

Zobacz nas

Zawsze Cię wesprzemy, możesz skontaktować się z nami

Alimenty

Pomoc prawna

Sprawy alimentacyjne

W procesie rozwodowym sprawy o alimenty na dziecko często wzbudzają ogromne emocje i kontrowersje u obu zaangażowanych w ten proces stron. Dzieje się tak, ponieważ nie istnieją z góry określone kryteria dotyczące tego, jakich kwot może zażądać strona sprawująca opiekę nad dzieckiem, a o samej wysokości świadczeń potrafi zadecydować szereg nawet nieoczywistych czynników. Złożoność i nieprzewidywalny charakter tego typu procesów powoduje, że pomoc adwokata w sprawach dotyczących alimentów na dziecko często okazuje się niezbędna dla osiągnięcia satysfakcjonującego wyroku sądu.

alimenty kraków
sprawy alimentacyjne kraków
alimenty na dziecko adwokat kraków

Adwokaci Kraków

Alimenty na dziecko

Jeżeli szukają Państwo w Krakowie adwokata specjalizującego się w sprawach o alimenty, nasz zespół ekspertów jest do Państwa dyspozycji. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Czynniki brane pod uwagę w sprawach o alimenty na dziecko

W procesach o alimenty na dziecko brane są pod uwagę dwie główne przesłanki – koszty utrzymania dziecka (rozumiane jako zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych małoletniego) oraz możliwości majątkowe i zarobkowe osoby zobowiązanej do płacenia świadczenia.

Określając obie te przesłanki i wydając wyrok, sąd może również rozpatrywać takie okoliczności jak

1) Ze strony osoby ubiegającej się o alimenty

2) Ze strony osoby zobligowanej do płacenia świadczenia

Warto nadmienić, że w trakcie spraw o alimenty, podczas określania możliwości zarobkowych, sąd bierze pod nie tylko faktyczne (aktualne) dochody, ale także potencjał osoby do zdobycia środków finansowych.

Ważnym czynnikiem, który może wpłynąć na wyrok sądu, jest wkład rodzica w wychowywanie dzieci. Osobiste zaangażowanie w życie dziecka rozumiane jako m.in. poświęcanie mu swojego czasu w kwestiach związanych z rozwojem jego zainteresowań, edukacji itp. również bywa brane pod uwagę jako część świadczenia alimentacyjnego.

Pomoc adwokata w sprawach alimentacyjnych

Mimo że sprawy dotyczące przyznania alimentów oraz określenia ich wysokości wydają się na pozór łatwe i nie wymagające od zaangażowanych stron korzystania z usług prawnika, to jednak w większości przypadków obecność adwokata na sali rozpraw może być czynnikiem decydującym o wyroku sądu.

Nasza kancelaria prawna oferuje kompleksowe wsparcie w sprawach o alimenty na dziecko w Krakowie, pomagając naszym Klientom uzyskać satysfakcjonujące, adekwatne do roszczeń potrzeb małoletnich kwoty świadczenia, jak również ewentualną zmianę ich wysokości.

Zapewniamy pełną obsługę prawną oraz wsparcie merytoryczne w czasie trwania całego procesu. Pośredniczymy także w pozasądowych negocjacjach dotyczących określenia obowiązku alimentacyjnego oraz prowadzimy postępowania w sprawach osób uchylających się od płacenia świadczeń.

Zapraszamy do kontaktu!

Potrzebujesz pomocy! Zadzwoń teraz +48 500 838 828

Profesjonalne porady prawne online z różnych dziedzin prawa. Uzyskaj pomoc prawną bez wychodzenia z domu. Napisz do Nas! Bez Wychodzenia z Domu. Szybka Wycena Zapytania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak pomagamy klientom?
WP Feedback

Dive straight into the feedback!
Login below and you can start commenting using your own user instantly