ADWOKAT PIOTR FOJTIK Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa). Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.
Rakowicka 10b/9, 31-511Kraków
Pon - Pt (9:00 - 17:00) Sobota ZAMKNIĘTE
Zawsze Cię wesprzemy, możesz skontaktować się z nami
Prawo cywilne to gałąź prawa, która ma największe znaczenie w życiu codziennym. Normuje bowiem stosunki prawne pomiędzy podmiotami prawa prywatnego, a więc osobami fizycznymi i prawnymi.
Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Puls Biznesu, wg obliczeń firmy Grant Thornton za 2014 r., w lutym 2015 roku „W Polsce w życie weszło łącznie 25 634 stron maszynopisu nowego prawa, nowych ustaw, rozporządzeń i innych dokumentów, które tworzą lub zmieniają obowiązujące przepisy prawa”.
Nic więc dziwnego, że osobom bez wiedzy prawniczej trudno odnaleźć się w gąszczu przepisów prawa cywilnego i właściwie je zrozumieć.
Na gruncie prawa cywilnego, Kancelaria Fojtik świadczy usługi między innymi w zakresie:
Prawa umów, które są podstawowym dokumentem prawnym występującym w powszechnym obrocie, regulującym prawa i obowiązki stron kontraktu. Zakres usług Kancelarii na gruncie prawa umów obejmuje między innymi:
Reprezentujemy klientów w zakresie prawa cywilnego w sądach wszystkich instancji na terenie Krakowa i całego kraju
Tak. Udział w rozprawach jest równie ważną częścią prowadzenia sprawy co przygotowanie pisma procesowego skierowanego do sądu. Regułą jest zatem osobisty udział adwokata w każdej rozprawie.
W przypadkach szczególnych (np. choroby, urlopu, kolizji rozpraw) możliwe jest, iż na konkretnej rozprawie stawi się zastępca adwokata – inny adwokat, radca prawny lub aplikant. Zawsze jednak w takim przypadku jest to osoba obeznana z Państwa sprawą, dzięki czemu Państwa interesy są właściwie chronione.
Zdarza się, że osoba w trudnej sytuacji materialnej wymaga pomocy Kancelarii Adwokackiej – adwokata. W takim przypadku możliwe jest kilka rozwiązań :
– osoba taka może do Sądu, złożyć wniosek o zwolnienie jej z obowiązku ponoszenia kosztów sądowych i równolegle o przyznanie adwokata z urzędu. Co istotne możliwość taką posiada zarówno osoba inicjująca postępowanie – powód, bądź wnioskodawca w postępowaniu cywilnym, bądź osoba pozwana – uczestnik postępowania.
Składając wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych, należy wypełnić prawidłowo oświadczenie o stanie rodzinnym i majątkowym – którego formularz Kancelaria Adwokacka udostępnia na swojej stronie w zakładce ” dla Klienta”
Składając wniosek o przyznanie adwokata z urzędu – strona ma prawo wskazać konkretnego pełnomocnika.
– rozwiązaniem takiej sytuacji, może być również zaznaczenie w umowie z adwokatem, iż ustalone wynagrodzenie zostanie opłacone z odroczonym terminem, bądź w dogodnych ratach dla Klienta.
Nie. Zgodnie z Kodeksem Etyki Adwokackiej „niedopuszczalne jest zawieranie przez adwokata umowy z klientem, która przewidywałaby obowiązek zapłaty honorarium za prowadzenie sprawy uzależnionej wyłącznie od ostatecznego wyniku sprawy”. Można natomiast umówić się, iż część wynagrodzenia adwokata będzie płatna w przypadku wygrania sprawy. Jest to tzw. „premia za sukces” i kancelaria w niektórych sprawach ją stosuje.
Tak. Jeśli życzą sobie Państwo wyłącznie przygotowania pisma procesowego istnieje taka możliwość. Mimo, że pismo takie nie zostanie podpisane przez adwokata, to ponosi on pełną odpowiedzialność prawną za jego treść.
To zależy od rodzaju Państwa sprawy. Jeśli mają Państwo wątpliwości to na pewno lepiej zabrać więcej dokumentów niż mniej albowiem brakujące dokumenty mogą okazać się konieczne dla prawidłowej oceny Państwa sytuacji prawnej. Oczywiście nie ma przeszkód, aby po zakończonym spotkaniu przesłać skany dokumentów na adres mailowy kancelarii. Opóźni to jednak udzielenie odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania.
Dive straight into the feedback!Login below and you can start commenting using your own user instantly