ADWOKAT PIOTR FOJTIK Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa). Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się

Rakowicka 10b/9, 31-511Kraków

Pon - Pt (9:00 - 17:00) Sobota ZAMKNIĘTE

Zadzwoń: + 48 500 838 828

Zobacz nas

Zawsze Cię wesprzemy, możesz skontaktować się z nami

Zbycie nieruchomości

  • Home
  • Zbycie nieruchomości
Pomoc prawna Kraków

Zbycie nieruchomości

Zbycie nieruchomości to przeniesienie prawa własności na inny podmiot na podstawie umowy cywilnoprawnej, które występuje najczęściej w postaci: sprzedaży, darowizny, zamiany lub umowy o dożywocie. Proces ten w zależności od specyfiki różni się zarówno pod względem klasyfikacji prawnej umów, jak i opodatkowania. Oferujemy pomoc w zakupie i zbyciu nieruchomości, obsługę prawną online i osobiste doradztwo.

zezwolenie na nabycie nieruchomości kraków
zbycie nieruchomości małopolska
zbycie nieruchomości obsługa prawna online

Obsługa prawna online

Zbycie i nabycie nieruchomości

Osoby zainteresowane zbyciem nieruchomości albo uzyskaniem zezwolenia do jej nabyciae na terenie Małopolski serdecznie zapraszamy do kontaktu i skorzystania z usług naszej Kancelarii!

Zbycie nieruchomości — obsługa i pomoc prawna

Nasza Kancelaria współpracuje z wieloma uznanymi notariuszami na terenie Małopolski, zapewniając pomoc dotyczącą zbycia nieruchomości. Oferujmy doradztwo prawne podczas negocjacji przy zawieraniu umów notarialnych. Korzystając z wieloletniego doświadczenia naszych ekspertów, pomagamy Klientom wybrać optymalne dla Nich rozwiązania i uniknąć nieprzewidzianych konsekwencji prawnych oraz podatkowych.

Oferujemy Państwu swoje usługi w zakresie m.in.:

Mając na uwadze Państwa komfort, proponujemy wygodne rozwiązania z zakresu usług związanych z nabyciem i zbyciem nieruchomości. Obsługa prawna online umożliwia czemu merytoryczne wsparcie niezależnie od lokalizacji. Prowadzimy konsultacje drogą mailową, telefoniczną oraz komunikatory internetowe dając gwarancję szybkiej odpowiedzi w przypadku potrzeby doraźnej pomocy prawnej.

Profesjonalne usługi prawne świadczone online to najwygodniejsze rozwiązanie dla Klientów przebywających za granicą. W razie konieczności zbycia nieruchomości przeprowadzimy konsultację za pomocą dogodnego środka komunikacji. Znacznie usprawni to cały proces prawny kupna bądź sprzedaży nieruchomości bez konieczności częstych przyjazdów do kraju. Zdalne zbycie nieruchomości, obsługa prawna online i konsultacje na odległość to doskonałe rozwiązanie również dla osób zapracowanych oraz mających problemy z częstymi wizytami Krakowie.

Zezwolenie na nabycie nieruchomości w Polsce

W ramach naszej działalności oferujemy także pomoc prawną dla cudzoziemców w uzyskaniu zezwolenia na nabycie nieruchomości w Polsce. Aby uzyskać takie zezwolenie od ministra, cudzoziemiec niebędący obywatelem Unii Europejskiej musi spełnić kilka ustawowych wymogów — wykazać swoje więzi z RP i udowodnić, że cel tej czynności prawnej nie stanowi zagrożenia dla obronności kraju lub porządku publicznego. Ustawa o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców obejmuje nie tylko osoby fizyczne, ale również zagraniczne firmy nienależące do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, nawet jeśli ich siedziba znajduje się na trenie Polski.

Nabycie nieruchomości bez zezwolenia

Warto pamiętać, że niektóre rodzaje nieruchomości mogą zostać nabyte przez cudzoziemców bez zezwolenia ministra. Dotyczy to samodzielnego lokalu mieszkalnego oraz lokalu garażowego, a także sytuacji, w której dana osoba chcąca nabyć nieruchomość mieszka w Polsce 5 lat od uzyskania karty stałego pobytu lub jest rezydentem długoterminowym UE. Zezwolenie na nabycie nieruchomości w większości przypadków nie jest potrzebne również w przypadku, gdy cudzoziemiec dziedziczy daną nieruchomość.

Kancelaria Prawna Fojtik oferuje pomoc prawną w uzyskaniu zezwolenia na nabycie nieruchomości w Krakowie, Małopolsce i całej Polsce zarówno dla osób fizycznych, jak i prawnych, w tym także spółek prawa handlowego. Nasi prawnicy pomagają cudzoziemcom w sporządzaniu wniosków dotyczących nabycia nieruchomości i kompletowaniu odpowiednich dokumentów oraz reprezentują ich w postępowaniach sądowych w przypadku odmowy ze strony państwa.

Potrzebujesz pomocy! Zadzwoń teraz +48 500 838 828

Profesjonalne porady prawne online z różnych dziedzin prawa. Uzyskaj pomoc prawną bez wychodzenia z domu. Napisz do Nas! Bez Wychodzenia z Domu. Szybka Wycena Zapytania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak pomagamy klientom?
WP Feedback

Dive straight into the feedback!
Login below and you can start commenting using your own user instantly