ADWOKAT PIOTR FOJTIK Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa). Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się

Rakowicka 10b/9, 31-511Kraków

Pon - Pt (9:00 - 17:00) Sobota ZAMKNIĘTE

Zadzwoń: + 48 500 838 828

Zobacz nas

Zawsze Cię wesprzemy, możesz skontaktować się z nami

Korzyści płynące z tarczy podatkowej

Tarcza Podatkowa

Korzyści płynące z tarczy podatkowej

 

Przedsiębiorcy, którzy dopiero co założyli swoją firmę, starają się ją rozwinąć na rynku, zmniejszając przy tym koszty jej funkcjonowania. Przy prowadzeniu firmy, oszczędności są niezwykle ważne – nie tylko dla nowo powstałych przedsiębiorstw, ponieważ te, które istnieją na rynku już nawet kilka lat, próbują jak najbardziej oszczędzać, aby po prostu przetrwać. Z pomocą przychodzi tarcza podatkowa.

Tarcza podatkowa – co to jest?

Tarcza podatkowa, nazywana często także osłoną podatkową, to zjawisko polegające na obniżeniu obciążeń podatkowych poprzez wpisanie w koszty uzyskania przychodu kosztów, które są związane z zewnętrznym finansowaniem (różnymi formami). Jedną z najczęstszych tego typu form może być leasing lub kredyt – wtedy może zostać wykorzystana tarcza podatkowa.

Tarcza podatkowa i sposoby wyliczania 

Obliczając tarczę podatkową, warto zapoznać się ze wzorami oraz darmowymi kalkulatorami online. Najprostsza metoda obliczeń wygląda następująco – sumę kosztów uzyskania przychodu należy pomnożyć przez stawkę podatku dochodowego. 

Na rynku istnieją także firmy zajmujące się dokładnym obliczaniem wszystkich przychodów i stawki podatku dochodowego, dzięki czemu można oszczędzić czas, firma wszystkim się zajmie. Napisz do nas!

Najważniejsze korzyści tarczy podatkowej 

Tarcza podatkowa jest ofertą skierowaną do przedsiębiorców osiągających zysk, od którego należy oczywiście odprowadzić naliczony podatek. Uruchomienie procedury tarczy podatkowej jest opłacalne przy większych zyskach. Jeśli zysk jest mały, często nie warto decydować się na automatyczne odliczenie podatku. Istotne jest również to, że przedsiębiorstwa rozliczające się za pomocą ryczałtu oraz karty podatkowej nie mogą skorzystać z tarczy podatkowej.

Spełniając wszystkie warunki, warto rozważyć opcję tarczy podatkowej, ponieważ może okazać się ona niezwykle pomocna w sprawnym działaniu przedsiębiorstwa. Należy jednak pamiętać, aby przed decyzją wszystko dokładnie przekalkulować.

Piotr Fojtik - kancelaria prawna

Piotr Fojtik - kancelaria prawna

Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa).

Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się
Udostępnij :

Skomentuj

WP Feedback

Dive straight into the feedback!
Login below and you can start commenting using your own user instantly