ADWOKAT PIOTR FOJTIK Adwokat z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców, w tym pomocy w bieżącej działalności zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Adwokat reprezentował także Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego w bieżącej działalności (poziom województwa). Posiada bogate doświadczenie we wsparciu Wojewody oraz Zarządu Województwa w walce z pandemią Corona Virusa SARS Cov 2.

Skontaktuj się

Rakowicka 10b/9, 31-511Kraków

Pon - Pt (9:00 - 17:00) Sobota ZAMKNIĘTE

Zadzwoń: + 48 500 838 828

Zobacz nas

Zawsze Cię wesprzemy, możesz skontaktować się z nami

Dlaczego warto skorzystać z tarczy podatkowej?

jak wygląda kontrola skarbowa

Dlaczego warto skorzystać z tarczy podatkowej?

Podatek dochodowy pożera dużą część zysków generowanych przed przedsiębiorstwa. Szczególnie dotkliwy okazuje się najczęściej dla małych lub rozwijających się firmy, które nie wygenerowały jeszcze dużej ilości gotówki. Na wszelkie sposoby próbują one obniżać koszty prowadzenia działalności, co bardzo często staje w sprzeczności z prawem. Jednak w tym przypadku z pomocą przychodzi tarcza podatkowa.

Zasada działania tarczy podatkowej

Dzięki zastosowaniu tarczy podatkowej udaje zmniejszyć się wysokość podatku dochodowego. Polega ona na wygenerowaniu jak największej ilości kosztów, które należało ponieść, aby osiągnąć obecne przychody. Takie rozwiązanie dedykowane jest tylko przedsiębiorcom, którzy rozliczają się na ogólnych zasadach (podatek liniowy lub skala podatkowa).

Leasingi i kredyty z kartą podatkową? Na plus!

Wiele firm, decydujących się na skorzystanie z tarczy podatkowej, korzysta z usługi leasingu. Polega on na opłacie ratalnej za wynajem dowolnego przedmiotu (samochodu, komputera, itp.). Firma uiszcza faktycznemu właścicielowi uzgodnioną w umowie opłatę za korzystanie. Jednak umowa taka musi trwać przez określony czas. Po jego upływie użytkownik powinien otrzymać możliwość wykupu sprzętu po bardzo atrakcyjnej cenie.


Szczególnie warto zastanowić się nad możliwością skorzystania z leasingu operacyjnego. Wtedy, oprócz rat leasingowych, będzie można wliczać do kosztów kwotę ubezpieczenia lub paliwo przeznaczone do wynajmowanego pojazdu. Przeważnie okazuje się, że opłata za pojazd jest równa zwrotowi kosztów użytkowania.


Kolejną możliwością obniżenia kwoty podatku jest wygenerowanie kosztów związanych ze zobowiązaniami wobec banku. Jak widać, konieczność uzyskania kredytu może okazać się ciekawym rozwiązaniem dla firmy, która nie posiada pewnej sytuacji finansowej. Nie jest to jednak tak korzystne rozwiązanie jak leasing operacyjny, ale warto z niego skorzystać, szczególnie gdy umowa została zawarta na niekorzystnych warunkach.

Udostępnij :

Skomentuj

WP Feedback

Dive straight into the feedback!
Login below and you can start commenting using your own user instantly